Příručka

Kostým

Jedna z nejpodstatnějších věcí vůbec. Věc bez, které nevznikne ta pravá atmosféra. Čím lepší kostým, tím víc tě odměníme při registraci, ale pamatuj žádné šílenosti, drž se příběhu a zasazení. Co se týče samotných kostýmu nabízíme ti naši galérku pro inspiraci Pinterest, čím lepší kostým tím lépe pro tebe. Některé postavy či frakce dostanou ke svému zařazení nějaké doplňky přímo od nás.

Zbraně a nože

Airsoftová zbraň není podmínkou pro účast na hře, nicméně takový hráč bude značně v nevýhodě oproti jiným hráčům a to především v přestřelkách. Tedy doporučujeme si nějakou vzít sebou. Na začátku máš jen pistoli, nůž a pokud máš štěstí tak i nějakou tu munici. Pokud si sebou přineseš i nějaký velký kvér, tak si ho pak můžeš do hry „koupit“ a používat. Nože jsou larpové a podléhají nastavením v pravidlech.

Lékarnička první pomoci

Nějakou základní lékarničku by měl mít u sebe každý. Především pro ošetření drobných poranění, odřenin a podobně. Není ideální pak kvůli základnímu ošetření „třísky v prstíku“ vyhledávat přítomného zdravotníka. Ovšem pokud by šlo o větší zranění ihned uvědomte organizátory popřípadě hráče okolo, aby mohla být poskytnutá adekvátní lékařská pomoc v co nejkratším čase. Určitě si vemte nějaké obvazy, dezifenkci, nůžky a náplast. Doporučujeme rovněž i nějaké doplňové tabletky, které uznáte za vhodné (paralen, hořčík atd.). Zdravotník vám nemůže některé léky poskytnout z důvodu bezpečnosti a možné alergie. Diabetici nezapomeňte svůj inzulín a astmatici inhalátory!

Doklady a peníze

Osobní doklady jako jsou občanský průkaz a průkaz pojištěnce je to nejnotnější minimum co by jste měli sebou mít. OP bude sloužit i jako identifikace při registraci. Co se týče peněz nikdy nevíte kdy se Vám bude hotovost hodit. Ano jsme sice v 21.století, ale bankomaty stále nejsou všude. Myslete na to 

Nůž, příbor a ešus

Tak tady je to snad jasné, každý správný muž má mít nůž. Tím je asi řečeno vše. Příbor a ešus, aby jste měli čím ty bašty co si uvaříte nebo najdete jíst. Pokud si budete chtít i jídlo ohřívat na malých hořáčcích opatrně při manipulaci s tímto otevřeným ohněm, ale určitě si je doporučujeme vzít. Táborakový oheň bude rozdělán na předem určeném místě, nedělejte vlastní!

Stan, spacák a karimatka

Spát venku a na zemi je sice adventure, ale v rámci jistého komfortu a zdraví doporučujeme, aby každý jednotlivec nebo skupinka měli stan, karimatku a vlastní spacák. Jako vhodný stan nebo přístřešek, může posloužit i obyčejná celta.

Světlo

Nějaké osvětlení sice na místě bude, ale pro pohyb v nepřehledném a neznámem prostoru popřípadě ve stanu je velmi příhodný vlastní zdroj světla. Včetně svítilny nebo „čelovky“ doporučujeme i náhradní baterie, pro danou svítilnu. Zvláště pokud se jedná o atyp.

Pevná obuv

Pevná vysoká bota je základ. Budete se pohybovat v terénu a budete mít boty na nohou celé dny. Kvalitní a pevná vám dopřeje konfort a ochraní nohu a stabilizuje, například proti vymknutí kotníku. A tématický se to taky hodí 

UV ochrana a repelent

Nějaká pokrývka hlavy v rámci kostýmu je více než vhodná. Období kdy akce probíhá je slunečné a teplé, úžeh a spáleniny od slunce nejsou nic příjemného. Dalším vhodným doplňkem je tedy i opalovací krém. Jak se říká v jednom českém filmu „slunko je sviňa..“. Pobyt venku nám značně může znepříjemnit soudruh klíště nebo komáří svatba, na zváženou je i použití nějakého repelentu, volbu necháme na Vás je to Vaše krev 

Ochranné/airsoft brýle

Doporučujeme přímo z nějaké airsoft prodejny. Nutnost brýlí je podchycena tématicky i samotnou akcí, ale jde i ochranu Vašeho zraku. Jelikož přítomnost střelných airsoftových zbraní je neustála. Přičemž můžete to kombinovat i s tmavými skly kdy Vám šikovně poslouží i jako sluneční brýle. Ovšem POZOR, určitě nepoužívat sluneční brýle!! Doporučujeme, aby brýle měli schopnost vydržet výstřel o síle 2 Joulu.

Pláštěnka

Zatím nemáme tu možnost poručit větru, dešti a nevím zdali naše objedávka na hezké počasí bude akceptována, tak pro všechny případy i pláštěnku. Taková ta igelitová jde koupit i za pár korun.

Zapalovač a sirky

Když jsme byli u toho ohně vždy se budou hodit sirky nebo zapalovač. Nejlépe však obojí. Pokud jste kuřáci víte o čem mluvím.

Reflexní vesta

Všichni ji máme v autě, navíc povinně a stojí pár korun. Vemte se jí sebou. Osoba označená reflexní vestou není součástí hry a přítomnost takovéto osoby bude ignorována. V případě organizátorů je důvod jasný. Pro hráče jde především o situace neslučující se s hladkým průběhem děje, kdy skutečně musí hráč opustit svou roli. Zneužití, jako východisko z nějaké nastálé situace, je porušení pravidel.

Pytel na odpadky

Na bordel ve světě si jen budeme hrát, takže ten bordel co vznikne si i uklidíme. Nejsme hovada a tak po sobě uklidíme ať se za sebe nemusíme stydět a můžeme se zde příště vrátit. Za pomoc za úklid herního prostoru děkujeme. Co jste si přivezli si odvezete, věřte budete to lehčí než když jste to tady vezli. V areálu samozřejmě budou k dispozici i odpadkové koše.