Hlavní a vedlejší postavy

Hlavní postavy ve hře zastupují často nějakou vůdčí roli, funkci nebo jsou klíčové pro chod osady a děj samotný. Stejně tak vedlejší postavy, které však nestojí ve vůdčích rolích frakcí nebo skupin. Všichni jsou zdrojem interakce, informací a mechanik. Interakce s těmito postavami umožňuje hráčům získávat vše potřebné pro hru. Ne každý hráč však od stejné postavy může obdržet stejný obsah. Záleží na komplexnosti vztahů s danou postavu a mnoha dalších faktorech.

Většinu hlavních i vedlejších postav ve hře ztvárňují členové organizačního týmu. Není tak možné se za tyto postavy registrovat. To však dává organizátorům možnost lépe a aktivně pracovat s hráči během celé hry a taky udržet úroveň a zasazení hry. Volné výrazné postavy najdeš v záložce Atmosférické postavy.

Jaz

Vůdce frakce Společnost. Nekompromisní, náladová, ale na první pohled křehká žen. Kdo však tomu dojmu podlehne, šeredně si natluče. Život se s ní nemazal a ona mu to teď poctivě vrací. Své lidi má pevně pod kontrolou, ale chce mít pod kontrolou i osadu. Věří, že osada by měla být svobodná a řídit se podle nových pravidel světa, spravedlnost pro všechny bez rozdílu. Má všude slušné konexe a nebojí se je využít. Praktiky, které se snaží nastolit Nový věk se jí vyloženě hnusí, až příliš jí připomínají doby před dopadem a na tu dobu by sama nejraději zapomněla.

Více než rok coby starostka vedla celou osadu, ale po řadě skandálů svůj post musela opustit a vrátila se plně do vedení své frakce.

Jan „Amir“

Jan je cílevědomý a houževnatý muž, který se po smrti Lea stal jediným vůdcem frakce Nový věk. Ten vede tvrdou rukou, je však mnohem flexibilnější než býval Leo a pro růst Nového věku dělá mnohé. Poté co konvertoval k islámu značně zahýbal s celými základy Nového věku. Je však stále plně odhodlán dosáhnout všech cílů jež si jako frakce stanovili. Je velmi loajální ke svým lidem a jsou pro něj na prvním místě, stejně tak mu nění lhostejný osud osadníků a osady samotné. Nejednou nasadil vlastní život pro ochranu osady. Usilovně s celou frakcí pracují na zlepšení podmínek v osadě bez rozdílu frakce a přesvědčení. Díky konverzi nachází i zastání u arabské komunity, která má každým dnem větší a větší vliv.

Stojí před nelehkým úkolem udržet civilizovanost, vzdělání a spravedlnost v dnešním světě. Pád Modrých přileb mu možná přidělal víc starostí než úžitku.

Nikolas

Nikolas je poslední ze skupiny ARMA v naší osadě, který zbyl po přesunu. Jeho poslední parťák Tony to schytal při evakuaci. Jde o zdatného a houževnatého obchodníka, s kterým není radno si zahrávat. Je velmi inteligentní a rád je pánem situace. Díky svým stykům zajišťuje pro osadu a své okolí dostatečné množství zbraní, munice a jejich servis. Rovněž svými přístroji zajišťuje radiokomunikační spojení v osadě, ale i s ostatními osadami. Svým kontraktem s generálem Pachenkem rovněž udržuje celou skupinu Modrých přileb v chodu. Obsah kontraktu nezná nikdo i když by to leckoho velmi zajímalo.

Nikolas po všech událostech, změnách a kontrmelcích, které ARMU potkaly se drží zuby, nethy. Potýká se s problémy dodávek zboží a cenami. Následující období bude pro Nikolase a jeho ARMU skutečným očistcem.

Mona

Jedna ze „sester“. Konkubíny, masérky, společnice, mají mnoho pojmenování. Ale v tom co dělají jsou nejlepší. Jedna bez druhé nedá ani ránu. Mona je ta drsňačka, sarkastická a životem ostřílená. Je hodná, ale naštvat by jí asi nikdo nechtěl, teda pokud ví s kým má tu čest. Svou práci bere zodpovědně a vidí v ní určité poslání. Její služby jsou vyhlášené široko daleko. Jen u ní poznáš co je to úleva.

Svůj svatostánek mají sestry nedaleko kasína a poskytují své služby každému kdo je ochoten zaplatit. Poslední dobou jsou i nemalým zdrojem pro různé druhy malých, ale za to zajímavých práciček.

Lola

Jedna ze „sester“. Konkubíny, masérky, společnice, mají mnoho pojmenování. Ale v tom co dělají jsou nejlepší. Jedna bez druhé nedá ani ránu. Lola je ta hodnější, vtipná a veselá holka. Neublížila by ani mouše. S nadšením si povídá a má ráda společnost. Její služby jsou vyhlášené široko daleko. Jen u ní poznáš co je to rozkoš.

Svůj svatostánek mají sestry nedaleko kasína a poskytují své služby každému kdo je ochoten zaplatit. Poslední dobou jsou i nemalým zdrojem pro různé druhy malých, ale za to zajímavých práciček.

Hanibal

Náš obchodník s jídlem. Vždy má něco k jídlu, a jak s oblibou říká, vše má svou cenu. Takže pokud máte hlad a nemáte peníze tak běžte raději makat. Výběr, ale má opravdu široký. Vlastně vše co by se podle něj dalo jíst. I proto mu neřekne nikdo jinak než Hanibal. Jelikož se stal nejváženějším a nejznámějším obchodníkem v osadě, jeho nabídka se rozšířila a dnes je jen těžko najít něco co by ve svém stánku nenabízel.

Někteří jej kritizují za jeho ceny, nikdo však netuší co práce stojí za tím obstarat veškeré to zboží. A kdo umí vždycky najdete způsob jak se s Hanibalem dohodnout. Dobrý obchod a poctivé smlouvání je něco na co vždycky slyší.

Tomin

Potulný fotograf a reportér ze severní aliance. Pohyboval se po zemích zasažené dopadem a po území kde působí Osvěta a ortodoxní Osvěta. Zde sbíral podklady pro svou životní práci o Osvětě po dopadu a jejímu vlivu. Doprovázeli ho jeho blízcí přátelé a kolegové, ti však Leskovec nakonec opustili a pokračovali dál v započaté práci. Tomin příliš nemluví o své minulosti, ale nemluvnosti rozhodně netrpí. V osadě se mu zalíbilo natolik, že se zde rozhodl zůstat a obnovit střelnici po zmizelém Clintovi. Což se mu povedlo na výbornou a mluví se o tom, že nejde o jediný jeho cíl podnikání, který si v osadě založil.

Sehrál i klíčovou roli při příchodu jednotky Sogende, kdy působil jako tlumočník a podařilo se mu nejen uzavřít mírovou dohodu, ale také uzavřel dohodu o výrobě léku na Kamenný mor. To poslední však moc nedopadlo vinou krys a dnes máme pouze vakcínu.

Kai

Kai je novým barmanem a vedoucím místní hospody Čerchill’s PUB. Jeho vlastnictví a vedení mu předala bývala majitelka Taya, jakožto svému příteli a bývalému dodavateli zásob. Po zvážení svých možnosti Kai nabídku přijal a přebírá vedení baru.

Je to velmi houževnatý, ale férový chlap, který má své zásady a řídí se jimi. Žádné nebe však není bez mráčků a pod rouškou toho tvrdého chlapa, se skrývá jistě nejedno tajemství. Byť se někdy tváří jako prosťáček nebo že je myslí mimo, nic mu neunikne. Bar udržuje takřka za stejných podmínek a ve stejném stavu jako to dělala Taya. Má však malinko jiný přístup, přeci jen jde o chlapa, který většinu času strávil na obchodních cestách, kde neustále hrozí nějaký problém. Lidé se na něj teprve zvykají a zjišťují s kým vůbec mají tu čest.

Postavy, které opustily osadu

Tyto herní postavy opustily osadu, jsou však stále podstatnou součástí informací, děje i příběhu pro osadu Leskovec. Jejich návrat do hry není vyloučen, dokud postavy nejsou označené za mrtvé. Lidé, kteří tyto role ztvárnily, se mohou objevit ve hře v jiných rolích a za jiným účelem. Rozlišovacím znakem je především jiný kostým a postava jako taková.

Panda

Na první pohled ničím zvláštní, ale když jste ho poznali, už jste nezapomněli. Už dlouhá léta mu nikdo neřekne nijak jinak, než Panda, díky permanentním kruhům pod očima a kdysi velkému pupíku. Možná si i díky toho se starostou Davidem tolik rozuměli – jo, byl jeho pravou rukou. Malá postava, na krátko střižené vlasy a rozčepýřené vousy. Zbytky kdysi taktické vesty, jeho věhlasný Colt u pasu a kožené rukavice mu propůjčují jedinečný vzhled. Nepohrdne doutníkem, a pro dobrou whiskey by i zabil. Podle všeho měl nějaké vojenské zkušenosti, ale i prořízlou hubu. Což byl asi další důvod proč si ho tolik starosta držel u sebe. Měl kupodivu i značný respekt v osadě, který však opadl po tom, co starosta zemřel při přesunu. Má velmi dobré vztahy s lidmi z ARMY. Hodně lidí tvrdí, že se jen jako tvrďák tváří a v jádru je to dobrák, ale o tom bych velmi pochyboval.

Po posledních událostech a ztrátě veškerých funkcí v osadě se utápěl Panda v zoufalosti. Nikdo již nestál o jeho rady a zkušenosti. Tím posledním co udělal, byla účast na pokerovém turnaji v herně, kterého se zúčastnili všichni významní představitelé osady. Tento turnaj s ohromnou dávkou štěstí vyhrál. Svou výhru sbalil a odešel z osady neznámo kam. O turnaji se v osadě dodnes mluví jako o něčem nevídaném.

Taya

Bývalá místní barmanka, sympatická slečna, ale taky ženská od rány. Kdo se nechá zmást prvním dojmem, ten tvrdě narazí. Obsluhuje náš jediný bar, který je takovým našim místem útěchy, když nepočítáme kněze. Vede to tu sama, ale často si z řad osadníků najímá pomocníky, když je toho hodně nebo si chce odpočinout. Ráda si povídá s hosty, ale opilce a oplzlé by nejraději vyhazovala oknem, kdyby nějaké bar měl. Je s námi už od Ostravy, kde vypomáhala MP se vším, co bylo potřeba. S tím, co už slyšela se s oblibou říká, že musí vědět i barvu spodního prádla starosty, ale dál bych to raději nerozváděl. Se zbraní jí to moc nejde, ale taky to vlastně ani nepotřebuje. Po tom co založila s místním hrobníkem rodinu, opustila osadu i bar a předala jej svému bývalému dodavateli Kaiovi.

Baronka

Baronka byla velmi známým a vyhledávaným obchodníkem v osadě. Po přesunu do nové osady Leskovec, však kšefty nešly jako dřív a zásobování vázlo. Rozhodla se tak podniknout velmi nebezpečnou cestu do osady Cyril, aby obnovila obchodní styky a zajistila tak opětovné dodávky zboží mezi osadami. Osud a situace tomu chtěla, že Baronka se stala součástí plánu místního Rychtáře.

Baronka odchází z osady Cyril za doprovodu dalších osadníků a dobrovolníků, aby společnými silami založili obchodní stanici Mošnov a stala se tak spojnicí na obchodních stezkách mezi lokálními osadami. Celý příběh popisuje historka, která stojí za přečtění.

Tony

Šlachovitý a energetický mladík, který přicestoval spolu s uskupením jednotky ARMA. S Nikolasem pak zůstali v osadě kde si otevřeli vlastní zásobovací a styčný bod pro ARMU široko daleko. Zásobovali své okolí zbraněmi, municí a vše kolem toho. Později uzavřeli kontrakt se samotnými Modrými přilbami. Tony je velmi chytrý a své pravé záměry dokáže dobře skrývat a nic na sobě nedá znát, stále se usmívá. S Nikolasem tak tvoří skvělou údernou dvojku byť často jsou na ostří nože. Kdo považoval Tonyho za prosťáčka a že ho za nepřítomnosti Nikolase převeze tak tvrdě narazil. Do fyzického kontaktu nikdy nešel, ale se zbraní to uměl jako málokdo, často jej i doprovázela najatá ochranka.

Po evakuaci považovali všichni Tonyho za mrtvé, ten však přepadení přežil a byl zachráněn lidmi z osady Cyril, kteří ho pak po navázání opětovného kontaktu dovedli k nám poté co se zcela zotavil. Poté inhned zaujal své místo po boku Nikolase v ARMĚ. Opravdu nelenil a rozjel vlastní síť dohod a kšeftů, což mělo za následek nemalé neshody a problémy právě s Nikolasem. Vše mělo dohru poté, co Tony dobrovolně konvertoval k islámu, rozhodl se odejít z ARMY a připojit se k arabské komunitě. Již nebyl schopen dále naplňovat to kvůli čemu byl součástí ARMY.

Krátce poté co zradil Nikolas, ukradl zásoby z ARMY a konvertoval k islámu, byl svými bratry vyslán na misi šířit dál jejich víru. Také i proto, aby se situace v osadě kolem jeho činů dostatečně uklidnila.

otec Jonáš

Kněz. Víra ve všudypřítomnou Osvětu má už zastoupení i u nás. Kněz se k nám přidal cestou z Ostravy do Frýdku, kde jsme našli nový domov v osadě Beskyd. Zpočátku se zdržoval pouze v úzkém kruhu věřících. Dnes je tomu však jinak a věřící jsou tady 3/4 osady. Jonáš, jak mu nikdo neřekne veřejně je šlachovitý muž s prorezlým vousem a hlavou. Jeho kulaté brýle mu dodávají na důležitosti. Svou pílí a inteligencí svou víru prosazuje velmi úspěšně, na můj vkus až moc. Nakonec, k němu na kus řeči chodím i já. U lidí má nesmazatelnou zásluhu v odražení prvního pokusu o útok na naší osadu, což ho udělalo takřka nedotknutelným. Jak se ale říká, s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost. Uvidíme jak s ní náš kněz naloží. Přeci jen, jeho víra se zakládá na konci světa. 

Po tom co jeho kázání narušil příchozí katolický kněz a vyvolal roztržku začalo pro otce hotové peklo. Souhra mnoha událostí vedla k tomu, že samotný otec před své žezlo vzniknuvší reformované Osvětě a sám se stáhl do ústraní doufaje, že jeho čas opět nadejde. Poslední události ho však donutily k nepozorovanému odchodu z osady a to neznámo kam. Odešel sám.