Historie rodin

Obě rodiny vznikly v osadě Beskyd, ale je dost možné, že jejich počátky sahají ještě do záchranných táborů. Nicméně obě vznikly tak nějak přirozeně vývojem situace. Nikdo z nich není pokrevní rodinou, ale svazuje je pouto společných zájmů a cílů. Byť nejsou díky svému počtu plnohodnotnou frakcí jako jiní, stejně tak mají svou vlastní hlavu rodiny. Jejich činnost není tak výrazná jako ta frakční, ale přesto jsou nedílnou součástí osady. Jsou i situace, kdy bez jejich přičinění by nic neznamenali ani velké frakce jako Společnost nebo Nový věk a to je co říct. Přesto dokážou jejich ne vždy ideální praktiky a činny uniknout pozornosti osady a jejím pravidlům.

rodina Rothschildů

Jméno mluví za vše, tedy alespoň pro ty kdo si trochu pamatují historii. Ještě v táboře by si je jeden mohl splést se Společností, šmelili s kde čím a když člověk měl hluboko do kapsy, byli ochotni i půjčit peníze. A to jim i zůstalo a dnes už staví jenom na tom. TEO byl z nich ten nejdrzejší, ale i nejchytřejší. Ne nadarmo se pak stal hlavou jejich skupiny, dnes už rodiny. Rodina je trochu nadnesené slovo, ale působí to lépe v očích neznalých hejlů. Jejich aktivita později v osadě vlastně nebyla nic proti ničemu. Kdo potřeboval peníze, půjčil si je. Zaplatil pak ve výsledku víc, ale kdo jsme mi, abychom je soudili. V době před dopadem to dělal kde kdo a bylo to legální.

Vybudovali si slušnou síť dlužníků, ale taky slušnou síť investic. Tam kde byly cítit peníze, tam byl i tutově někdo od Rothschildů. Velmi intenzivně se točili i kolem herny Falešné ESO. Nebylo tajemstvím, že na seznamu dlužníku se nezřídka kdy ukázalo i jméno nějakého hlavouna z osady. To víte, každý potřebuje peníze.

Ránou pro jejich podnikání nebyl nasraný dlužník s upilovanou brokovnicí jak by si mohl jeden myslet, ale jejich vlastní člověk. Během evakuace osady vzal roha jejich hlavní účetní Kany, který sebou vzal i obsah celé pokladny a všech cenností. Nechal jim tam jen seznam dlužníků. Jaké bylo překvapení pro Tea a ostatní, že jsou chudší než kdejaký osadník. Nedali však nic znát a v nové osadě se pustili hned do práce. Jen aby nikdo nepoznal, že se něco stalo.

Dnes už se dostávají zpátky do sedla, většina dluhů je vybraná a nové vznikají. Ne úplně ideální podmínky v nové osadě nahrávají jejich byznysu. Dokonce získali vytoužený vliv v místní herně, když osamocený Veka zahlédl svou příležitost udržet krachující podnik a sebe naživu.

Je načase se pustit do opětovného rozhazování sítí, investice jenom čekají až přijdeme. Bude to výzva, ale nová situace naskýtá nové možnosti.

rodina Ráthů

I zde pro historii znalých není potřeba sáhodlouze vysvětlovat jméno rodiny. Začalo to už v záchranném táboře a vcelku nevinně. Znalí věcí pomáhali místním doktorům s medikací a ošetřováním pacientů. Netrvalo však dlouho kdy se objevili i jiný typ zákazníků toužících po lécích a tak začaly první vedlejšáky. Tedy do doby než se objevil Grizly. Ne ten medvěd, ale chlapík, kterému nikdo jinak neřekl. Pořádný hromotluk. Všechny tyhle „zákazníky“ měl velmi rychle pod palcem a postupem času začal řídit celou síť a stal se tak hlavou vznikající rodiny. Nenechte se zmást, nebyl to lidumil ani mu nešlo o nějaké vyšší cíle jako ostatním. Táňa ho naučila řemeslu výroby a přípravě některých léků a byla ruka v rukávě.

Postupem času a pak i v osadě nadále úzce spolupracovali s našimi doktory a sami se snažili pomáhat za úplatu ostatním. Vlastně nešlo o nic hrozného a komunita byla spokojená. Po zmizení starosty však Grizly a většina rodiny popustili pomyslnou uzdu možnostem své působnosti a doktory začali spíše zneužívat pro své plány a cíle. I přesto se jim společnými silami podařilo přijít na novou formu léku, díky rostlinám zde v osadě Leskovec. Pak však přišla ta exploze laborky a bylo po spolupráci. Rodina odmítá nést vinu za výbuch a dožadovali se urovnání vztahů, ale doktoři již nehodlali ohrozit bezpečí svoje a pacientů. Rodina tak byla nucena začít znovu a už pouze na svém písečku. Netrvalo dlouho a našli první způsob jak se prosadit a získali taky první zdroje pro pokračování ve svém „mastičkářství“. Jsou i tací, kteří věří, že stojí za vlnou omamných látek, které se objevily v osadě ve stejnou chvíli kdy nastoupila na scénu reformovaná Osvěta a to hlavně díky angažovanosti samotné Kazi. Tím se ocitli v hledáčku především Nového věku.

S nově příchozími, však přišel někdo kdo jim fušuje do řemesla a jde jen těžko odhadnout jak se k tomu právě Grizly postaví.